Sredi septembra 2006 je Posestvo Ugar gostilo svoje prvo mednarodno tekmovanje - CSI2*-W; šlo je za prvo tekmovanje za svetovni pokal v preskakovanju ovir v Sloveniji sploh.
Vsi trije dnevi tekmovanja so potekali v vse prej kot idealnih vremenskih razmerah. Vendarle pa sta bila ogrevalni in tekmovalni prostor z izredno kvalitetno podlago deležna velikega odobravanja gostujočih tekmovalcev, lastnikov konj in mednarodnih funkcionarjev. Že v svojem prvem letu, ko je Posestvo Ugar gostilo mednarodno tekmovanje, se je le-tega udeležilo 60 jahačev iz nič manj kot 16 držav, prirediteljem pa je uspelo zagotoviti ne le neposredni prenos za slovensko občinstvo s strani RTV Slovenija, ampak tudi za celotno srednje in zahodnoevropsko publiko preko Evrosporta. Med jahači niso bili le tisti, ki so neposredno povezani s srednjeevropskim svetovnim pokalom, saj so se prireditve v velikem številu udeležili tudi tekmovalci iz konjeniško najbolj razvitih držav, med njimi Avstrije, Nemčije, Velike Britanije, Nizozemske in Švice.
Med zmagovalci sta bila Charlotte Platt iz Velike Britanije, članica zmagovalne britanske ekipe na Evropskem prvenstvu za mlade jahače 2006, ki je zmagala na tekmi za svetovni pokal, in
Hank Melse z Nizozemske, katerega uspeh je pomenil vrhunec zagrizenega boja v tekmi za veliko nagrado.
Odziv dogodka in prijetno vzdušje ves čas tekmovanja se je izrazilo tudi ob izročitvi darila in pristni zahvali jahačev Juriju in Maji Rudež. Na ta način so izrazili veliko podporo organizatorjem, da še naprej sledi svoji viziji in si prizadeva za odličnost v konjeniškem športu.